UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Flora Tallinn-Shamrock Rovers
ST: 16:45 Premier Sports UK
Setanta Ireland
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Tobol-Slovan Bratislava
ST: 17:00 Kazakstan TV
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Ekranas-Valletta
ST: 17:00 Lietuvos rytas.tv
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Neftchi-Dinamo Zagreb
ST: 17:00 HRT 2
Friendly Club Match
Valencia-PSV Eindhoven
ST: 17:30 Sport TV2
SportDigital.tv
TV2 Sport (denmark)
~ Eredivisie Live 1 HD
Austrian Erste Liga - Week 3
Altach-Austria Lustenau
ST: 17:30 Sky Sport (austria) /simulcast
Austrian Erste Liga - Week 3
FC Lustenau-WAC/St Andra
ST: 17:30 Sky Sport (austria) /simulcast
Austrian Erste Liga - Week 3
First Vienna-Hartberg
ST: 17:30 Sky Sport (austria) /simulcast
Austrian Erste Liga - Week 3
SV Grodig-St Polten
ST: 17:30 Sky Sport (austria) /simulcast
Friendly Club Match - Liga Total Cup (Semi Final)
Mainz 05-Borussia Dortmund
(i) 2x 30mins playing time
ST: 17:45 Orange Sport (france)
Orange Sport Info (poland)
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SAT.1 (switzerland)
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (hungary)
Sport TV1
~ SAT.1 HD
D - 19/07/11 - 21:45 ESPN (uk/ireland)
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Viktoria Plen-Pyunik
ST: 19:15 CT4 Sport
Vodacom Challenge
Orlando Pirates-Tottenham Hotspur
ST: 19:15 Digi Sport (hungary)
Digi Sport 1 (romania)
ESPN (uk/ireland)
SportKlub (croatia)
SportKlub (slovenia)
SportKlub+ (SE europe)
D - 19/07/11 - 22:20 Digi Sport+ (hungary)
Friendly Club Match - Liga Total Cup (Semi Final)
Bayern Munich-Hamburg
(i) 2x 30mins playing time
ST: 19:30 Orange Sport (france)
Orange Sport Info (poland)
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SAT.1 (switzerland)
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (hungary)
Sport TV1
~ SAT.1 HD
D - 19/07/11 - 23:00 ESPN (uk/ireland)
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
ST: 01:45 A Haber
Al Jazeera Sport +3
Arena Sport 1
C+ Fotball (norway)
C+ France
C+ Liga (spain)
C+ Sport 1 (denmark)
C+ Sport 1 (sweden)
C+ Urheilu (finland)
Nova Sports 1 (hellas)
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Calcio 5
Sky Sport 1 (italy)
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (germany)
Sport 1 (hungary)
Sport 1+ (germany)
Sport 5 (israel)
Sport TV1
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TRK Futbol
TV+ (bulgaria)
TVP 2
TVP Sport
~ C+ France HD
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
~ Nova Sports HD (hellas)
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Calcio HD5
~ Sky Sport HD1 (italy)
~ Sport 1 HD (netherlands)
~ Sport 5 HD (israel)
~ Sport TV HD
Russian Premier League - Week 10
Volga-CSKA Mosco
ST: 11:00 NTV+ Nash Football
UEFA U-19 European Championships - Group B
Spain-Belgium
ST: 17:00 British EuroSport
EuroSport (france)
EuroSport (germany)
EuroSport (international)
EuroSport (nordic)
~ EuroSport HD
UEFA U-19 European Championships - Group B
Serbia-Turkey
ST: 17:00 - - -
Friendly Club Match
Bordeaux-Udinese
ST: 17:00 Orange Sport (france)
Friendly Club Match
Brondby-Ajax
ST: 17:30 TV2 Sport (denmark)
Friendly Club Match - Liga Total Cup (Match for 3rd Place)
-To Be Decided-
(i) 2x 30mins playing time
ST: 17:45 Orange Sport Info (poland)
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SAT.1 (switzerland)
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (hungary)
Sport TV1
~ SAT.1 HD
D - 20/07/11 - 23:00 ESPN (uk/ireland)
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
APOEL Nicosia-Skenderbeu
ST: 18:00 Alfa TV (cyprus)
UEFA U-19 European Championships - Group A
Romania-Czeh Republic
ST: 19:00 Al Jazeera Sport +4
British EuroSport 2
EuroSport 2 (france)
EuroSport 2 (germany)
EuroSport 2 (nordic)
EuroSport 2 [Bundesliga]
Sport.Ro
~ Al Jazeera Sport HD1
~ Al Jazeera Sport HD2
~ Sport.Ro HD
UEFA U-19 European Championships - Group A
Greece-Ireland
ST: 19:00 - - -
Friendly Club Match
FC Copenhagen-West Ham United
ST: 19:00 TV3+ Denmark
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Videoton Fehervar-Sturm Graz
ST: 19:30 Magyar 1 [M1]
ORF Eins
~ Magyar 1 [M1 HD}
~ ORF Eins HD
Friendly Club Match - Liga Total Cup (Final)
-To Be Decided-
(i) 2x 30mins playing time
ST: 19:30 ESPN (uk/ireland)
Orange Sport (france)
SAT.1 (austria)
SAT.1 (germany)
SAT.1 (switzerland)
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (hungary)
Sport TV1
~ SAT.1 HD
Friendly Club Match
Cardiff City-Celtic
ST: 19:30 Premier Sports UK
Setanta Ireland
Friendly Club Match
Marseille-Real Betis
ST: 19:30 C+ Sport (france)
Friendly Club Match
Benfica-Toulouse
ST: 19:45 Al Jazeera Sport +4
Benfica TV
Direct 8
SportDigital.tv
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Borac Banja Luka-Maccai Haifa
ST: 19:45 BHT 1
Israel 10
UEFA Champion's League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
(i) Match Highlights on Thursday morning on NUFC TV Online only
ST: 01:30 - - -
Copa America 2011 - Semi Final
Parguy-Venezuela
ST: 01:45 A Haber
Al Jazeera Sport +2
Al Jazeera Sport +3
Arena Sport 1
C+ Fotball (norway)
C+ Liga (spain)
C+ Sport 1 (denmark)
C+ Sport 1 (sweden)
C+ Urheilu (finland)
Nova Sports 1 (hellas)
NTV+ Football
Setanta Ireland
Sky Calcio 1
Sky Calcio 5
Sky Sport 1 (italy)
Sport 1 (cze/svk)
Sport 1 (germany)
Sport 1 (hungary)
Sport 1+ (germany)
Sport 5 (israel)
Sport TV1
SuperSport 1 [DigitAlb]
SuperSport 3 (za)
SuperSport Maximo
TRK Futbol
TV+ (bulgaria)
TVP 2
TVP Sport
~ A Haber HD
~ C+ Liga HD
~ C+ Sport HD (nordic)
~ DigitAlb HD4
~ Nova Sports HD (hellas)
~ Sky Calcio HD1
~ Sky Calcio HD5
~ Sky Sport HD1 (italy)
~ Sport 1 HD (netherlands)
~ Sport 5 HD (israel)
~ Sport TV HD
Friendly Club Match - (local KO 19:00 Pacific)
Seattl Sounders-Manchester United
ST: 03:00 Digi Sport (hungary)
Fox Soccer Channel **
MUTV
SuperSport 7 (za)
YES Sport 2
~ TV2 PL HD1 (norway)
Major League Soccer (MLS)
L.A Galaxy-Columbs Crew
ST: 03:30 Al Jazeera Sport +1
C+ Futbol (spain)
Digi Sport+ (hungary)
Setanta Africa
World Football Challenge - (San Diego, California)
Chivas Guadalajara-Real Madrid
ST: 04:00 Al Jazeera Sport +4
Sport 5+ LIVE
Sport Italia 2
Sport TV2
SuperSport 4 [DigitAlb]
SuperSport 6 (za)
SuperSport Maximo
TRT 3 [Spor]
TV4 Sport
~ TV2 PL HD1 (norway)
Friendly Club vs National - Asia Tour
MalaysiaSelect I-Chelsea
ST: 13:45 Al Jazeera Sport +3
Al Jazeera Sport +5
Chelsea TV
Digi Sport (cze/svk)
Digi Sport (hungary)
Digi Sport 1 (romania)
Orange Sport Info (poland)
Sport TV1
SportKlub+ (SE europe)
YES Sport 1
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Irtysh Pavlodar-Metalurgi Rustavi
ST: 14:00 El Arna
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Gas Metan Medias-KuPS Kuopio
ST: 16:00 Digi Sport 1 (romania)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Vojvodina-Vaduz
ST: 16:30 Idman TV
Sport 5 (israel)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Khazar Lenkoran-Maccabi Tel Aviv
ST: 16:30 Idman TV
Sport 5 (israel)
Belgian Super Cup - Final
Racing Genk-Standard Liege
ST: 17:00 2BE
RTBF La Deux
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Sherrif Tiraspol-Zeljenicar
ST: 17:00
- D - 22/07/11 - 20:00 Idman TV
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Garabagh-EB/Streymur
ST: 18:00 ORF Eins
~ ORF Eins HD
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Salzburg-Liepajas Metalurgs
ST: 18:00 YES Sport 1
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Bnel Yehuda-Sant Julia
ST: 18:00 - - -
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Vorskla-Glentoran
ST: 18:00 - - -
Friendly Club Match
Fenerbahce-Shakhtar Donetsk
ST: 18:00 Euro Futbol
Friendly Club Match
Stutgart-Sivasspor
ST: 18:00 Sport 1 (germany)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Gagra-Anorthosis Famagusta
ST: 18:00 1TV (georgia)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Midjylland-The New Saints
ST: 18:15 TV2 Sport (denmark)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Lokomotiv Sofia-Metalurg Skopje
ST: 19:00 ~ Eredivisie Live 1 HD
Friendly Club Match
ADO Den Haag-Tauras
ST: 19:00 Nova Sports 2 (hellas)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Atromitos-Panathinaikos
ST: 19:00 TRT 1
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Gaziantepspor-FC Minsk
ST: 19:00 Kanal 5 (macedonia)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Rapotnicki-Juvenes/Dogana
ST: 19:00 CT4 Sport
Vodacom Challenge
Orlando Pirates-Kaizer Chiefs
ST: 19:15 Digi Sport (hungary)
Digi Sport 1 (romania)
SABC 1
SportKlub (croatia)
SportKlub+ (SE europe)
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Fuham-Crusaders
ST: 19:30 - - -
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Bohemians-Olimpija
ST: 19:45 - - -
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
St Patrick's Athletic-Shakhor Karagandy
ST: 19:45 - - -
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)
Dundee United-Slask Wroclaw
ST: 19:45 Polsat Futbol
Polsat Sport
Premier Sports UK
UEFA Europa League - 2nd Qualifying Round (2nd Leg)